Guardiola për Tuchelin: Është nga të paktët trajnerë që mësoj diçka të re

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 14 Janar, 2022 20:54

Guardiola për Tuchelin: Është nga të paktët trajnerë që mësoj diçka të re

Manchester City do të luajë kundër Chelseat të shtunën, ndërsa Pep Guardiola vlerësoi trajnerin e Bluve, Thomas Tuchel, duke thënë se ai është një nga trajnerët e paktë nga të cilët mëson gjëra të reja.

Guardiola u shfaq para mediave për herë të parë që kur u prek me COVID-19 para fitores së tyre në FA Cup jashtë me Swindon Town, transmeton Telegraf.

“Ai është shumë kreativ. Një nga trajnerët e paktë nga të cilët mësoj vazhdimisht për t’u zhvilluar si një trajner më i mirë”.

“[Ai është] i shkëlqyer në të gjitha departamentet. Më pëlqeu që kur ishte në Mainz. Më pëlqen të shikoj skuadrat e tij dhe mënyrën se si luan dhe qasjen. Ai e bën futbollin botëror më të mirë”.

“Kur gjen një trajner që dëshiron të jetë gjithmonë pozitiv në mënyrën se si luan, është mirë”, ka deklaruar Guardiola. 

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 14 Janar, 2022 20:54