HARAÇINË: FITON RIDVAN IBRAIMI NGA BDI-ja

Linda Limani
Publikuar nga Linda Limani 1 Nëntor, 2021 11:25

HARAÇINË: FITON RIDVAN IBRAIMI NGA BDI-ja

Sipas KSHZ-së, Kryetar i Komunës së Haraçinës, do të jetë kandidati i BDI-së, Ridvan Ibraimi. Ai në balotazh fitoi 3.026 vota, kurse kundërkandidatja e tij nga radhët e LSDM-së, Milikije Halimi fitoi 2.873 vota.

Në këtë komunë nga gjithsej 10.026 votues kanë votuar 5.785 apo 57.94%./KlanMacedonia/

Linda Limani
Publikuar nga Linda Limani 1 Nëntor, 2021 11:25
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.