HARAÇINË: FITON RIDVAN IBRAIMI NGA BDI-ja

Linda Limani
Publikuar nga Linda Limani 1 Nëntor, 2021 11:25

HARAÇINË: FITON RIDVAN IBRAIMI NGA BDI-ja

Sipas KSHZ-së, Kryetar i Komunës së Haraçinës, do të jetë kandidati i BDI-së, Ridvan Ibraimi. Ai në balotazh fitoi 3.026 vota, kurse kundërkandidatja e tij nga radhët e LSDM-së, Milikije Halimi fitoi 2.873 vota.

Në këtë komunë nga gjithsej 10.026 votues kanë votuar 5.785 apo 57.94%./KlanMacedonia/

Linda Limani
Publikuar nga Linda Limani 1 Nëntor, 2021 11:25

09
Dhj
Pas relativizimit të zërave se Aleanca për Shqiptarët do të bëhet pjesë e qeverisë si...
09
Dhj
Në Ditën Ndërkombëtare të Luftës Kundër Korrupsionit, AlternAtivA edhe një herë e riafirmon përcaktimin e...
09
Dhj
Arben Taravari, u.d. Kryetar i ASH-së Përshëndes deklaratat e forta dhe hapat vendimtare të ndërmarra...
09
Dhj
Në Ditën Ndërkombëtare të Luftës Kundër Korrupsionit – 9 Dhjetori, zëvendësja e kryetarit të Qeverisë...