Hazbi Lika: Ata ranë, për të mos vdekur kurrë!

Desk
By Desk May 6, 2020 20:30

Hazbi Lika: Ata ranë, për të mos vdekur kurrë!

Ish-zv/kryeministri për Marrëveshjen e Ohrit dhe ish-komandanti i UÇK-së , Hazbi Lika i shoqëruar nga bashkëluftëtarë të tij ka përcjell një porosi me rastin e 5 majit – Ditës së Dëshmorëve.

Ai ka bërë homazhe pranë vendprehjes dhe pllakave përkujtimore të dëshmorëve të Brigadës 112 “Mujdin Aliu” në Sellcë, Llacë, Xhepçisht, Poroj, Drenovec dhe Kompleksin memorial pranë Teqesë në Tetovë.

“Lavdi Deshmorëve të Kombit! Ata ranë, për të mos vdekur kurrë!”, është shprehur Lika, përcjell agjencia e lajmeve INA.

 

 

 
 
 
Desk
By Desk May 6, 2020 20:30