Hoxha: Do të qeverisim me Të Majtën, vetëm nëse pranon rrugën e eurointegrimeve

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Nëntor, 2021 23:19

Hoxha: Do të qeverisim me Të Majtën, vetëm nëse pranon rrugën e eurointegrimeve

Arjanit Hoxha në një intervistë për emisionin “Programi 200”, tha se ata do të jenë në koalicion me Të Majtën, vetëm nëse ata respektojnë rrugën e eurointegrimeve, siç është Marrëveshja e Prespës, Marrëveshja e Ohrit, bisedimet me Bullgarinë etj.

Për sa i përket koalicionit me Alternativën, ai tha se ka më shumë gjëra që i bashkojnë sesa i ndajnë me ta. Hoxha tha se interesi i tyre i përbashkët është dërgimi i BDI-së në opozitë, prandaj kjo i bashkon më shumë se kurrë.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Nëntor, 2021 23:19
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.