Hummels vazhdon kontratën me Dortmundin

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 24 Maj, 2023 14:56

Hummels vazhdon kontratën me Dortmundin

Skuadra e Borussia Dortmund është afër triumfit në Bundesliga pas shumë viteve dhe i duhet vetëm një fitore në xhiron e fundit.

Sot gjatë ditës klubi gjerman ka bërë të ditur se ka firmosur kontratë të re me mbrojtësin, Mats Hummels. Mbrojtësi ka nënshkruar deri në vitin 2024. Gjatë këtij sezoni ai ka zhvilluar 29 paraqitje, ka shënuar një gol.

Kujtojmë që Dortmund gjatë vikendit luan ndaj Mainizt, dhe në rast të fitores ata shpallen kampion i Bundesligas.

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 24 Maj, 2023 14:56