Ibrahimi: Mediat në Prishtinë nga veriu raportojnë njësoj si ato të Beogradit

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Qershor, 2023 20:18

Ibrahimi: Mediat në Prishtinë nga veriu raportojnë njësoj si ato të Beogradit

-Është një tjetër paradoks në mediat shqiptare në Kosovë.

Raportimi për krizën në veri dhe rreth vendimit të qeverisë, ka qenë më i keqi ndonjëherë -pa asnjë standard dhe me veprime të qëllimshme ndaj qeverisë qendrore. Pamjet janë të njëjta siç raportojnë mediat e Beogradit dhe Moskës nga Kosova. Sigurisht pa harruar elementet ‘proxy’ serbo-ruse nga rajoni. Keqpërdorimet e disa portaleve dhe individëve në emër të shtypit të lirë, dhe se kush mund të jetë gazetar, janë një ndër shkaqet e krizës së raportimit në Kosovë.

* Selim Ibraimi, analist

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Qershor, 2023 20:18
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.