Iku nga burgu, arrestohet në Maratonën e Lucernit

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Nëntor, 2021 23:17

Iku nga burgu, arrestohet në Maratonën e Lucernit

Një polic jashtë detyrës vuri re një të burgosur të arratisur duke parë maratonën e Lucernit gjatë fundjavës. 

Edhe polici ishte pjesë e spektatorëve, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch. 

Zyra kantonale Schwyz kuptoi se burri ishte arratisur nga një burg në Zug. 

Meqenëse ishte jashtë detyrës dhe jashtë juridiksionit të tij – ai thirri policinë e Lucernit. 

Burri u arrestua në stacionin e autobusit të Muzeut të Transportit. Ai është kthyer në burg ku do të vuajë pjesën e mbetur të dënimit prej 91 ditësh. 

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Nëntor, 2021 23:17

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...