Ish-ambasadori britanik shpalos flamurin e Kosovës në një ndeshje të ragbit

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Nëntor, 2021 21:45

Ish-ambasadori britanik shpalos flamurin e Kosovës në një ndeshje të ragbit

Ish-ambasadori i Britanisë së Madhe, Ruari O’Connell, ka shpalosur flamurin e Kosovës në një ndeshje të ragbit.

Diplomati britanik pavarësisht që e ka përfunduar misionin e tij diplomatik, duket se nuk e ka harruar Kosovën.

Ai përmes një postimi në Twitter ka shkruar se ky është flamuri i parë i Kosovës në stadiumin e Twichkenham.

“Flamuri i parë i Kosovës në Twichkenham. Ma vërteto se jam gabim”, ka shkruar O’Connoll.

Ruari O’Connoll ishte ambassador i Britanisë së Madhe në Kosovë gjatë viteve 2015-2019.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Nëntor, 2021 21:45

28
Nën
Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi sot në emrin e tij dhe në emër të deputetëve...
28
Nën
Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka lëshuar urimin e tij për 28 néntorë. Në urimin...
28
Nën
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka lëshuar urim me rastin e Ditës...
27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...