Ish-futbollisti i Real Madridit në planet e Barcelonës

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 26 Maj, 2023 22:52

Ish-futbollisti i Real Madridit në planet e Barcelonës

Ish-futbollisti i Real Madridit, Angel Di Maria, në sezonin e ardhshëm mund të luaj për skuadrën e Barcelonës.

Anësori argjentinas i skadon kontrata në fund të qershorit dhe do të largohet nga skuadra e Juventsit, shkruan IndeksOnline.

Lajmet e fundit nga spanja thonë se Di Maria do të transferohet te Barcelona si transfer i lirë gjatë afatit kalimtar veror.

Shansat për ta veshur fanellen e blaguranëve do të jenë të mëdha nëse Leo Messi rikthehet në ”Camp Nou”.

Di Maria njihet për shoqërinë që ka me Messin te kombëtarja e Argjentinës, dhe ata të dy në sezonin e ardhsh% mund të luajnë së bashku edhe në klubin e Barcelonës./IndeksOnline/

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 26 Maj, 2023 22:52