Ismaili: Nënshkrimi im qëndron aty derisa ta konfirmojnë ose ta tërheqin organet e partisë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 7 Nëntor, 2021 14:02

Ismaili: Nënshkrimi im qëndron  aty derisa ta konfirmojnë ose ta tërheqin organet e partisë

Deputeti i koalicionit të Alternativës dhe Aleancës për Shqiptarë Hysni Ismaili konfirmon se ai ka nënshkruar për rrëzimin e qeverisë dhe se nënshkrimi i tij qëndron.

“E jap këtë prononcim në lidhje me thashethemet që dolën dje nëpër media të ndryshme në lidhje me përcaktimin tim rreth nënshkrimit për shumicën e re parlamentare.

Nënshkrimi im qëndron aty derisa ta konfirmojnë ose ta tërheqin organet e partisë, duke nisur prej degës sime, deri te Kryetari, Kryesia Qendrore e Kuvendi Qendror, si organi më i larte i partisë sime “Alternativa”. Këtë vendim e kam marrë si detyrim politik, moral, njerëzor dhe demokratik ndaj votuesve dhe miqve të mi”, shkruan Ismaili në Facebook.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 7 Nëntor, 2021 14:02
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.