Italia zbulon listën e të ftuarve për ndeshjet e nëntorit

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Nëntor, 2021 22:22

Italia zbulon listën e të ftuarve për ndeshjet e nëntorit

Italia ka zbuluar listën e skuadrës në prag të dy ndeshjeve të fundit të kualifikimeve për Botërorin “Katar 2022”.

Italia dy ndeshjet e fundit të kualifikimeve për “Katar 2022” do t’i luajë ndaj kombëtareve të Zvicrës, respektivisht Irlandës Veriore.

Ndeshjen e parë ‘azurët’ do ta luajnë në shtëpi ndaj Zvicrrës të premten më 12 nëntor, gjersa tre ditë më vonë ata do të udhëtojnë në Irlandë më 15 nëntor.

Italia qëndron si lidere e grupit C me 14 pikë, aq sa ka edhe Zvicra, gjersa përballja e ardhshme mund të definojë për skuadrën që mund të mbyllë grupin si lidere. /Lajmi.net

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Nëntor, 2021 22:22

28
Nën
Pasi sot Shkupi u bllokua nga dhjetëra autobusë urbanë të dy shoqatave transportuese private, si...
28
Nën
Kur e mora përgjegjësinë e kryeministrit para 10 muajsh, haptas u thashë të gjithëve: qëllimi...
28
Nën
Ministri për shoqëri informatike dhe administratë, Admirim Aliti mori pjesë në ngjarjen publike në temën:...
28
Nën
Rektori i Universitetit ka shkruar një postim pas reagimeve të shumta në rrjetet sociale, pasi...