Ja kush do ta përfaqëson Maqedoninë në Eurovizion

Ja kush do ta përfaqëson Maqedoninë në Eurovizion

Maqedonia do të përfaqësohen nga Vasil Garvanliev në Eurovisionin e këtij viti në Hollandë, vendosi RTM. Vasil postoi vendimin në llogarinë e tij në Facebook këtë pasdite dhe falënderoi RTM-në, përcjell FLAKA.

“Dua të falënderoj të gjithë ekipin e RTVM që votuan për mua dhe vendosa të më japin besimin që të kem këtë nder dhe përgjegjësi në të njëjtën kohë. Qysh kur mund ta kujtoj vetë, muzika është gjithçka që bëj, atë që vazhdoj dhe do të vazhdoj, dhe shumë shpesh ka qenë dhe ka është i vetmi vend i ndritshëm në jetën time”, ka shkruar mes tjerash Vasil.

Ai shoqëroi Tamara Todevska në vokale në Eurovision Song Contest vitin e kaluar, dhe si fëmijë performoi këngën e famshme të fëmijëve “Marionka”. FLAKA

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 15 Janar, 2020 22:33

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.