Ja sa milionë euro do t’i humbas Ronaldo pas largimin nga Man United!

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 22 Nëntor, 2022 22:37

Ja sa milionë euro do t’i humbas Ronaldo pas largimin nga Man United!

Cristiano Ronaldo do të humbë mbi 18 milionë euro pas largimit nga Man Utd

Manchester United ka rënë dakord të ndërpresë kontratën e Cristiano Ronaldos me pëlqim reciprok pas intervistës së tij me gazetarin Piers Morgan, me sulmuesin që largohet nga klubi me efekt të menjëhershëm.

Cristiano Ronaldo foli me tone dhe akuza të ashpra për trajnerin Erik ten Hag dhe klubin në këtë intervistë.

Ronaldo dhe United ranë dakord me marrëveshje të dyanshme për t’i dhënë fund kontratës së sulmuesit shtatë muaj më herët.

Kjo do të thotë se 37-vjeçari do të humbasë 18.5 milionë euro në paga.

Roanldo akuzoi klubin se po përpiqej ta detyronte atë të largohej dhe pretendoi se kishte pasur “zero progres” në United që kur u largua për herë të parë në vitin 2009.

United lëshoi një deklaratë ku shkruhej se Cristiano Ronaldo do të largohet nga Manchester United me marrëveshje të dyanshme, me efekt të menjëhershëm.

Klubi e falënderon atë për kontributin e tij në dy periudha në Old Trafford, duke shënuar 145 gola në 346 paraqitje dhe i uron atij dhe familjes së tij mirë në të ardhmen.

Më pas edhe Ronaldo lëshoi një deklaratë ku konfirmoi largimin e tij me pëlqim të ndërsjellë.

Ai ka thënë se e do Manchester Unitedin dhe tifozët dhe kjo nuk do të ndryshojë kurrë.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 22 Nëntor, 2022 22:37

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...