Ja si të përgatisni picë të shpejtë

Ja si të përgatisni picë të shpejtë

Përbërësit

2 gota jogurt,
4 gota miell,
1 filgjan kafeje vaj,
1 pluhur pastë,
Keqap,proshut,
2-3 speca,
Nje qepë e vogël,
Disa kokërra ulliri
Shampinjone
Kaçkavall

Nga jogurti, mielli i perzier me pluhur paste, kripa dhe vaji, përgatitet brumi i cili ngjeshet pak dhe menjeherë tellohet dhe rafshohet në tepsi të lyer. Brumi me parë lyhet me keqap pastaj mbi te hidhen përbërësit e tjerë sipas dëshirës dhe kaqkavalli në rende. Piqet në furre të nxehtë dhe sherbehet në çast.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 6 Qershor, 2019 22:38

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.

MARKETING