Januzaj kreatori më i mirë në Ligën e Evropës këtë sezon

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Nëntor, 2021 22:23

Januzaj kreatori më i mirë në Ligën e Evropës këtë sezon

Anësori i Real Socidead statitikisht qëndron si kreatori më i mirë në Ligën e Evropës këtë sezon.

Ish-lojtari i Manchester United ka krijuar më shumë raste në ‘Evropa League’ se çdo futbollist tjetër në kompeticion për këtë sezon deri më tani.

Januzaj ka krijuar 17 shanse për gol të njohura si ‘pasime kyçe’ për bashkëlojtarët e tij, raporton ‘WhoScored’.

Ndryshe skuadra e tij, Sociedad renditet e dyta aktualisht në grupin B në Ligën e Evropës, me gjashtë pikë të mbledhura pas katër xhirove të para, gjersa Monaco prin si lidere e grupit me tetë pikë të mbledhura. /Lajmi.net

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 5 Nëntor, 2021 22:23

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...