Jashtë procedurave dhe jashtë logjikës votuan amnisti për veten e tyre, akuzon VMRO-DPMNE

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Shtator, 2023 14:55

Jashtë procedurave dhe jashtë logjikës votuan amnisti për veten e tyre, akuzon VMRO-DPMNE

Naum Stoillkov nga VMRO-DPMNE tha se reagimet e Departamentit Amerikan të Shtetit në lidhje me miratimin e ndryshimeve ligjore të Kodit Penal tregon se pushteti votoi jashtë logjikës, amnisti për veten e tyre.

“Kjo është vetëm një dëshmi e asaj që për çdo ditë me radhë po flasim se LSD dhe BDI, jashtë procedurave, jashtë logjikës votuan amnisti për veten dhe për një numër të madh të krimeve të padënuara dhe skandaleve korruptive duke u frikësuar nga zgjedhjet dhe nga ajo se çka do të pasojë pas zgjedhjeve, por një do të shohim e ajo është se përgjegjësi do të ketë për të gjithë”, tha Naum Stoillkov nga VMRO-DPMNE.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Shtator, 2023 14:55
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.