Jovanovska: Mund të ndodhë që Zaevi të japë dorëheqje, dhe pastaj sërish të marrë mandatin

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 2 Nëntor, 2021 22:44

Jovanovska: Mund të ndodhë që Zaevi të japë dorëheqje, dhe pastaj sërish të marrë mandatin

Vendimi i Zaevit është joracional dhe Maqedonia me këtë nuk fiton asgjë. Kështu vlerëson gazetarja Sllobodanka Jovanovska në emisionin e sotëm “200“në Alsat. Sipas saj, një nga opsionet do ishte që Zaev ta dorëzojë dorëheqjen, por përsëri të fitojë mandatin të qëndrojë në pozitë.

“Është fakt se ai shumë shpesh jep dorëheqje. Deri tani disa herë ka dhënë dorëheqje. Por mendoj se vendimi i tij është joracional dhe mendoj se Maqedonia nuk fiton asgjë nëse zaev tërhiqet në këtë moment. Ai mandatin e fitoi para pak kohësh…mendoj se një nga opsionet do ishte që Zaev të japë dorëheqje, por përsëri ta fitojë mandatin dhe të mbetet në pozitë”, thotë Jovanovska.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 2 Nëntor, 2021 22:44
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.