Kandidati i VMRO-së shpall fitoren në Manastir

Linda Limani
Publikuar nga Linda Limani 1 Nëntor, 2021 11:20

Kandidati i VMRO-së shpall fitoren në Manastir

Shkup, 31 tetor – Kandidati i VMRO-DPME-së në Manastir, Toni Konjanovski, ka shpallur fitoren në komunën e Manastirit. Nga 110 në 170 kuti të numëruara ai udhëheq me 51,21% ose përkthyer në vota 15.395. Kundër kandidati i tij nga radhët e LSDM-së ka arritur të marrë 13.435 vota.

Linda Limani
Publikuar nga Linda Limani 1 Nëntor, 2021 11:20

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...