Kapitulon Ronaldo, golashënues i sezonit është Imobile

Kapitulon Ronaldo, golashënues i sezonit është Imobile

Kristiano Ronaldo edhe zyrtarisht është jashtë garës për golashënuesin më të mirë në Serie A dhe “Këpucën e Artë” të Evropës. Ylli portugez nuk është ftuar nga trajneri Maurizio Sarri për ndeshjen e fundit të këtij sezoni në Serie A, kundër Romës.

Me Juventusin që ka siguruar titullin kampion, Sarri ka vendosur të pushojë Ronaldon. Me mos përfshirjen e tij, edhe zyrtarisht Çiro Immobile fiton garën për golashënuesin më të mirë në Serie A, e po ashtu edhe “Këpucën e Artë” të Evropës.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 1 Gusht, 2020 20:29

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.