Kasami: Besa e interesuar që kësaj Qeverie t’i shtohen numrat

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 2 Nëntor, 2021 23:17

Kasami: Besa e interesuar që kësaj Qeverie t’i shtohen numrat

Lideri i Lëvizjes Besa si dhe kryetari i sapozgjedhur i Komunës së Tetovës, Bilal Kasami, sonte në emisionin “Click Plus” në TV21 tha se pret që shumica e tanishme qeveritare të rritet, gjegjësisht deputetët e opozitës t’i bashkohen shumicës.

“Unë mendoj se kjo do të ndodhë. “Ne kemi mbështetje të fortë nga Uashingtoni,” tha Kasami.

Kasami është pyetur edhe për mundësinë e propozimit për kryeministëre të ministres së Mbrojtjes Radmila Shekerinska.

“Nuk e di se çfarë qeverisje mund të jetë me Radmilla Shekerinskën. “Këto janë spekulime, por po e them edhe një herë, ne kemi marrëveshje me Zaevin, si kryetar i LSDM-së dhe me askënd tjetër”, tha Kasami.

Më herët, Kasami ka theksuar se procesi euroatlantik i vendit duhet të përshpejtohet, gjegjësisht se për ta është e rëndësishme që Qeveria të vazhdojë në atë drejtim.

“Nuk kam pasur takim me Zaevin, do të takohem me të këtë javë. Kemi marrëveshje me Zaevin, i cili është kryetar i LSDM-së. Ne kemi marrë mandat nga qytetarët në zgjedhjet e 2020 dhe kemi obligim ta zgjasim mandatin. “Maqedonia e Veriut nuk ka alternativë përveç rrugës euroatlantike”, tha Kasami.

Ai thotë gjithashtu se qeveria duhet të ristrukturohet.

“Duhet të ketë ndryshim. “Nuk jemi të sigurt nëse do të votojmë për të gjithë ministrat e BDI-së”, ka shtuar Kasami.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 2 Nëntor, 2021 23:17

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare