Kasami: Kjo qeveri ka mandat dhe duhet të vazhdojë, integrimi në BE është prioritet

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 2 Nëntor, 2021 22:18

Kasami: Kjo qeveri ka mandat dhe duhet të vazhdojë, integrimi në BE është prioritet

Lideri i Besës dhe kryetari i sapozgjedhur i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami, sonte është mysafir në emisionin debativ “Click Plus” në TV21. Kasami theksoi se kjo qeveri ka një mandat dhe duhet të vazhdojë, duke shtuar se integrimi në Bashkimin Evropian është prioritet.

“Zaev nuk është konsultuar me partnerët e koalicionit para se të thotë publikisht se do të japë dorëheqjen. “Do të takohem me të dhe do të flasim”, tha Kasami.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 2 Nëntor, 2021 22:18

28
Nën
Pasi sot Shkupi u bllokua nga dhjetëra autobusë urbanë të dy shoqatave transportuese private, si...
28
Nën
Kur e mora përgjegjësinë e kryeministrit para 10 muajsh, haptas u thashë të gjithëve: qëllimi...
28
Nën
Ministri për shoqëri informatike dhe administratë, Admirim Aliti mori pjesë në ngjarjen publike në temën:...
28
Nën
Rektori i Universitetit ka shkruar një postim pas reagimeve të shumta në rrjetet sociale, pasi...