Kasami: Me metoda kriminale mund të kenë edhe 120 deputetë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 11 Nëntor, 2021 20:18

Kasami: Me metoda kriminale mund të kenë edhe 120 deputetë

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në konferencën e radhës për shtyp foli edhe një herë në lidhje me gjendjen aktuale që është krijuar në Kuvend. Ai tha se pushteti ka përdorur metoda kriminale për të penguar votimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë, duke potencuar se me këto metoda mund të arrihet deri në 120 deputet.

“Tani më kjo Qeveri është e deligjitimuar, me metoda të tilla kriminale mund të ketë edhe 120 deputetë në Kuvend, kjo është irelevante. Tani më bëhet fjalë për metoda kriminale-terroriste për marrjen e votave, respektivisht pengimin e deputetëve që vullnetarisht të shprehin atë në Kuvend”, tha Kasami.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 11 Nëntor, 2021 20:18

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...