Katedralja Notre Dame kaplohet nga zjarri

Desk
By Desk 15 Prill, 2019 19:55

Katedralja Notre Dame kaplohet nga zjarri

Katedralja Notre Dame është kapluar nga zjarri, sipas shërbimit të zjarrfikësve të Parisit dhe dëshmitarëve.

Pamjet e postuara në internet tregojnë për një zjarr të madh që ka kapluar pjesën e epërme të katedrales.

Një zëdhënës i qytetit të Parisit ka bërë të ditur përmes Twitter se ndërkohë po zhvillohet operacioni për shuarjen e zjarrit dhe se nga zona rreth katedrales janë larguar njerëzit.

Desk
By Desk 15 Prill, 2019 19:55