Katër gola në 11 minuta në ndeshjen Man City-Tottenham, rekord në LK | VIDEO

Desk
By Desk 17 Prill, 2019 22:03

Katër gola në 11 minuta në ndeshjen Man City-Tottenham, rekord në LK | VIDEO

Ndeshja e dytë e çerekfinales të Ligës së Kampionëve mes Manchester Cityt dhe Tottenhamit ka pasur një fillim të zjarrtë.

Katër gola u shënuan në 11-të minutat e parë, një gjë që shihet rrallë në futboll, transmeton Telegrafi.

Së pari shënuan vendasit me anë të Raheem Sterling (4′), ndërsa Heung-Min Son barazoi rezultatin në minutën e shtatë dhe pastaj kaloi Spurs në epërsi në minutën e 10-të.

City riktheu epërsinë në minutën e 11-të me anë të Bernardo Silvas.

Vlen të theksohet se asnjëherë në histori të Ligës së Kampionëve në 11-të minutave të parë.

Embedded video

Desk
By Desk 17 Prill, 2019 22:03