Katër shqiptarë sulmohen në veri të Mitrovicës, marrin trajtim mjekësor

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 29 Nëntor, 2022 19:54

Katër shqiptarë sulmohen në veri të Mitrovicës, marrin trajtim mjekësor

Katër shqiptarë janë sulmuar gjatë ditës së djeshme në veriun e Mtrovicës.

Ngjarja ka ndodhur në sheshin “Car Llazar”.

Lajmin për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëvendësdrejtori i policisë për rajonin e Mitrovicës Veriore Besim Hoti.

Hoti tha se dy nga ta kanë marrë trajtim mjekësor.

“Katër nga të sulmuarit janë shqiptarë. Dy nga ta kanë pësuar lëndime trupore. Rasti është inicuar si “Lëndim i rëndë trupor” – tha Hoti.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 29 Nëntor, 2022 19:54
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.