Kështu duken vërtet flokët e Jennifer Aniston

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka 7 Nëntor, 2019 22:55

Kështu duken vërtet flokët e Jennifer Aniston

Aktorja Jennifer Aniston ishte një trend i vërtetë në vitet 1990 dhe gratë në mbarë botën imituan stilin e saj të flokëve.

Bëhet fjalë për flokët e rrjedhshëm, hap pas hapi, me gjatësi shpatullash që Jennifer kishte vetëm në dy sezonet e para të serialit “Friends”, por mbeti i kujtuar për të. Që nga ajo kohë, ajo ka mbajtur flokë të prerë drejt, më shpesh të lëshuara.

Konkretisht, stilisti shumëvjeçar i aktores, Chris McMillan, ndau në Instagram foton e saj të një ngjarje të fundit që ajo kishte zbuluar dhe gjeti në përshkrimin e saj se flokët e saj natyralë ishin ‘valë-valë’.

“Këto janë flokët natyrore të Jennifer. Flokët e saj janë natyrisht të thara dhe stilohen minimalisht”, shkruan floktari i aktores.

Duket se gjatë gjithë këtyre viteve jemi mashtruar që Jennifer ka flokë të drejtë.

“Kur isha e vogël, kisha flokë të drejtë deri në mollaqe. Atëherë nëna ime më lejoi të bëj gjithçka që doja dhe fatkeqësisht i preva. Dhe kur i preva flokët, kuptova që i kisha kaçurrela,” pati deklaruar Aniston.

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka 7 Nëntor, 2019 22:55