Këto janë çmimet e modeleve MBW Seria 3

Këto janë çmimet e modeleve MBW Seria 3

Ylli më i madh i panairit aktual të veturave në Paris është gjenerata e re e BMW 3.

Pasi publiku maksimalisht “u magjeps” me projektin dhe detajet teknike të “treshes” së re, arriti informacioni i parë i çmimeve.

Brezi i shtatë i Serisë 3, një model që do të mbajë markën G20 në nomenklaturën BMW, do të jetë në shitje më 19 mars 2019.

Versioni më i dobët në dispozicion do të jetë 318d me 150 kuaj fuqi, me çmim fillestar prej 37,850 euro. Gjiganti bavarez ndoshta do të ofrojë versione të tjera shumë shpejt pas, dhe spekulohet se modeli më i lirë do të jetë 318i me 150 kuaj fuqi që do të kushtojë rreth 34,000 euro, transmeton KosovaPress.

Përveç 318i, gamë të benzinës në Evropë do të jetë 320i me 184 kuaj fuqi dhe 330i me 258 kuaj fuqi, dhe përveç 318d në motorët me katër cilindra, ekziston edhe modeli  320d me 190 kuaj fuqi.

Në fillim, i vetmi gjashtëcilindrësh i rregullt në ofertë do të jetë 330d me 265 kuaj fuqi. Është gjithashtu versioni i vetëm i serisë së re të BMW 3 që do të jetë në dispozicion në fillim të shitjes me një makinë me 4 boshte.

Më vonë, BMW do të zgjerojë gamën e M340i të fuqishëm, të mundësuar nga një benzinë e rregullt me 6 cilindra 3,0 turbo me 387 kuaj fuqi. Ekziston edhe një hibrid 330e që do të jetë në dispozicion deri në fund të vitit 2019.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 10 Tetor, 2018 22:47

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.