Këto pritet të jenë disa nga karakteristikat e Samsung Galaxy Tab A8

Redaksia
By Redaksia 9 Nëntor, 2021 23:34

Këto pritet të jenë disa nga karakteristikat e Samsung Galaxy Tab A8

Informacionet e para për tabletin Galaxy Tab A8 të Samsung u shfaqën në shtator, më pas filluan të zbulohen detajet rreth specifikave dhe tani ka “rrjedhur” renderi i parë zyrtar.

Galaxy Tab A8 do të jetë një tablet “i përballueshëm” që do të kushtojë 260 dollarë. Do të ketë një ekran LCD 10.5 inç me rezolucion 1920×1200 piksele, format 16:10 dhe frekuencë rifreskimi 60 Hz.

Tableti do të ketë katër altoparlantë dhe mbështetje për teknologjinë Dolby Atmos, si dhe një fole kufjesh 3.5 mm dhe një port USB-C do të jetë gjithashtu i disponueshëm.

Rasti do të jetë prej alumini dhe tableti do të mundësohet nga një procesor Unisoc Tiger T618. Do të ketë një model me mundësi lidhjeje Wi-Fi, por edhe një model që suporton edhe rrjetin LTE.

Prodhimi i Galaxy Tab A8 pritet në mes të dhjetorit, ndërsa prodhimi i modeleve S8 Plus dhe S8 Ultra me ekrane OLED fillon në fund të janarit. Pajisjet duhet të prezantohen në muajin janar ose shkurt.

Redaksia
By Redaksia 9 Nëntor, 2021 23:34