Klubi turk shkarkon Pirlon

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 24 Maj, 2023 15:37

Klubi turk shkarkon Pirlon

Skuadra turke Fatih Karagumruk e ka shkarkuar trajnerin Andrea Pirlo tri ndeshje pa përfunduar sezoni e Super Ligës turke.

Trajneri 44-vjeçar mori drejtimin e klubit turk në qershor të vitit të kaluar, pak më shumë se 12 muaj pasi koha e tij me Juventusin mori fund të papritur. Koha e Pirlos në Turqi fillimisht filloi ngadalë, me Fatih Karagumruk që arriti vetëm një fitore në nëntë ndeshjet e tij të para në ligë, por ai filloi t’i kthente gjërat dhe të merrte disa rezultate të mira.

Siç u njoftua nga Fatih Karagumruk sot, Pirlo është shkarkuar nga klubi përpara tre ndeshjeve të fundit të sezonit në Super Ligë, duke i lejuar ata të fillojnë të planifikojnë punën për sezonin e ardhshëm. Fatih Karagumruk aktualisht ndodhet në vendin e 9- të në tabelën e Super Ligës, 10 pikë larg zonës së rënies dhe 30 pikë prapa vendeve që dërgojnë në garat evropiane.

Drin Zenku
Publikuar nga Drin Zenku 24 Maj, 2023 15:37