Koka dënohet me katër muaj burg

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 20 Korrik, 2022 16:40

Koka dënohet me katër muaj burg

Jusuf Enuzi i cili më 6 korrik gjatë protestave kundër propozimit francez gjuajti me armë zjarri pranë turmës së protestuesve dënohet me 4 muaj burg.

Informacionin për Alsat e konfirmon Gjykata Penale e Shkupit nga ku njoftojnë se Jusuf Enuzit i është caktuar edhe arresti shtëpiak deri në përfundimin e procesit gjyqësor.

Enuzi u akuzuar për veprën penale “nxitje e rrezikimit të përgjithshëm”.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 20 Korrik, 2022 16:40
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.