Kokrra të shtypura tërshëre me kakao dhe gjalpë kikiriku

Kokrra të shtypura tërshëre me kakao dhe gjalpë kikiriku

Ju nevojiten vetëm disa minuta para se të shkoni të flini gjumë që të përgatitni këtë racion, ndërsa në mëngjes kur të zgjoheni do të keni kafjall të mrekullueshëm!

Përbërësit:

– 100 g kokrra të shtypura tërshëre;
– 1,5 lugë fara chia;
– 200 ml qumësht bajameje apo tërshëre;
– 0,5 lugë kakao pluhur;
– 1 lugë gjalpë kikiriku.

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit, pos gjalpit të kikirikut, qitni në një enë të vogël dhe përzieni mirë dhe fusni në frigorifer të qëndrojnë gjatë natës.

Në mëngjes shtoni një lugë gjalpë kikiriku, përzieni mirë dhe kënaquni.

Për dekorim mund të shtoni sipër disa copë pemësh me kokrra.

Ju bëftë mirë.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 12 Gusht, 2019 22:47

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.

MARKETING