Komuna e Bogovinës. Ja rezultatet

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Nëntor, 2021 11:55

Komuna e Bogovinës. Ja rezultatet

38 vendvotime, 38 kuti të numëruara dhe 100 % vota përpunuara. Këto janë të dhënat e Komisionit Shtetëror Zgjedhor për zgjedhjet e së dielës në komunën e Bogovinës, njofton Observeri.

Numri i përgjithshëm i votuesve në listën e votuesve ka qenë 28.307 ndërsa votuan 10.170 qytetarë. Numri i përgjithshëm i fletëvotimeve të pavlefshme ka qenë 138, ndërsa numri i përgjithshëm i fletëvotimeve të vlefshme ishte 10.032.

Në bazë të rezulltatit, Besnik Emshi ka fituar 6.336 vota kundrejt Nebi Rexhepit i cili mori 3.696. Këto rezultate nxjerrin fitues Besnik Emshi i cili mori besimin për të drejtuar Pushtetin Lokal në Vrapçisht në katër vitet e ardhëshme. Observeri

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Nëntor, 2021 11:55
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.