Koncesioni Milot-Balldren, Basha: Rama hajdut psikik, vjedh çdo gjë që i del përpara

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka July 19, 2019 21:11

Koncesioni Milot-Balldren, Basha: Rama hajdut psikik, vjedh çdo gjë që i del përpara

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka akuzuar Edi Ramën për koncesionin e rrugës Milot-Balldren, që një ditë më parë u votua në Kuvend.

Sipas Bashës, Rama është një hajdut psikik, që vjedh çdo gjë që i del përpara.

“Siç është bërë publike, qeverisja kriminale e Edi Ramës po vazhdon grabitjen dhe tjetërsimin e ekonomisë dhe pasurive publike të vendit ne anë të koncesioneve kriminale, që kanë për qëllim grabitjen e Shqipërisë për llogari të tij dhe një grushti klientësh. Gjithçka tjetër ka ndaluar. Gjithçka tjetër ka marrë fund në këtë qeverisje. Vetëm një gjë forcohet dhe rritet përditë – vjedhja dhe grabitja e pasurive he parave publike.

Edi Rama është hajduti më i madh që ka njohur historia e Shqipërisë, një grabitës psikik, që vjedh çdo gjë që i del përpara. Dje u miratua ne Landfillin e Republikës, pra në vendgrumbullimin e plehrave dhe hajdutëve që strehohen në Kuvendin e Shqipërisë, grabitja me spektakolare në histori: Koncesioni i rrugës Milot-Balldren Ndue dhe Agim Kola me vlerë 256 milionë euro për 17 km. Vlera e koncesionit është 3 fishuar.

Ish-deputeti i PS dhe daja i tij, Gjoka, kanë marrë, së bashku, mbi 500 milionë Euro, nip e dajë. Koncesioni i rrugës Orikum-Dukat, Lorenc Gjikuria me vlerë 70 milionë euro. Vetëm ditët e fundit janë dhënë; Koncesioni i inspektimit të pompave të naftës; plazhet publike në pronësi private.

Të gjitha janë koncesione dhe kontrata korruptive në përfitim direkt personal të Edi Ramës dhe klientëve të tij, pa asnjë përfitim publik”, tha Basha.

Top Channel

Redaksia Flaka
By Redaksia Flaka July 19, 2019 21:11