Konfiskohet municion dhe lëndë për prodhim të municionit. Në pranga dy persona!

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Shtator, 2023 14:51

Konfiskohet municion dhe lëndë për prodhim të municionit. Në pranga dy persona!

MPB njofton se janë arrestuar dy persona nga Demir Hisari pasi tek të njëjtiti është kapur municion dhe pajisje për prodhim të municionit.

Janë arrestuar personat Q.S. (28) dhe I.S. (23), të dy nga Koreshnica e Demir Hisarit.

“Gjegjësisht, gjatë bastisjes së shtëpisë dhe objekteve ndihmëse të personave, të kryer në bazë të urdhëresës së gjyqtarit të procedurës paraprake nga Gjykata Themelore e Kavadarit, janë gjetur dhe sekuestruar 586 fishekë të kalibrit 7.62×39, 50 fishekë të kalibrave të ndryshëm, dy granata dore, një gjuajtës topi, një çakmak për granatë dore, dy patrona gjuetie cal.16 mm, tre kuti me barut, dy kuti me plumba gjuetie, mjete dhe sende të tjera për prodhimin e municionit dhe marihuanë”, thonë nga MPB.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 9 Shtator, 2023 14:51
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.