Konte, zyrtarisht nesër në stolin e Totenhamin

Linda Limani
Publikuar nga Linda Limani 2 Nëntor, 2021 11:58

Konte, zyrtarisht nesër në stolin e Totenhamin

Antonio Konte do të jetë trajneri i ri i Totenham Hotspur, përkundër se ishte pranë që të merrte drejtimin e Man. Junajtedit. Strategu italian ka punuar me Fabio Paratici (drejtorin e Spursave) te Juventusi gjatë viteve 2011-2014 duke fituar tre tituj të Serie A dhe një Superkupë të Italisë.

Pas largimit nga Interi, pritej që 52-vjeçari të bëjë një pauzë, mirëpo ai ka arritur marrëveshje për ta marrë drejtimin e klubit nga Londra e Veriut, edhe pse ishte në negociata me “Djajtë e Kuq”.

Edhe pse ishte në bisedime me Konten, Man. Junajtedi vendosi gjatë tetorit që të mos e shkarkonte Ole Gunar Solskjaerin, por t’i jepte kohë deri në periudhën e ndeshjeve të përfaqësueseve gjatë nëntorit. Mediat britanike konirmojnë se prezantimi i Antnio Kontes do bëhet nesër, ku edhe tekniku italian do kryejë stërvitjen e parë me klubin londinez.

Linda Limani
Publikuar nga Linda Limani 2 Nëntor, 2021 11:58

28
Nën
Në vazhdën e forcimit të ekipit Taravari, sot Aleancës për Shqiptarët iu bashkangjit profesori me...
28
Nën
Nëna e dëshmorit Xhemil Abduramani nuk mund t’i mbajë lotët “Ku qajnë motrën për vellanë,...
28
Nën
Nga Aleanca për Shqiptarët thonë se ende nuk kanë ofertë konkrete nga ekzekutivi për përfshirjen...
28
Nën
“Janë arritur rezultate të mira në sanksionimin e dhunës ndaj grave, por kemi ende shumë...