Koronavirusi/ Rritet bilanci botëror i viktimave, Florida konfirmon 2 vdekjet e para

Desk
By Desk March 7, 2020 13:20

Koronavirusi/ Rritet bilanci botëror i viktimave, Florida konfirmon 2 vdekjet e para

Dy persona kanë humbur jetën në Florida si pasojë e prekjes nga koronavirusi.

Këto janë rastet e para jashtë shteteve të Washingtonit dhe Kalifornisë duke e çuar numrin total të viktimave në SHBA në 17. Ju kujtojmë se deri tani në SHBA rezultojnë 330 të infektuar.

Momentalisht në mbarë globin numërohen 102,544 raste me koronavirus; viktima 3,501 e ndërsa të shëruar 57,691.

Desk
By Desk March 7, 2020 13:20