Koronavirusi shtyen trilogjinë Fury – Wilder?

Koronavirusi shtyen trilogjinë Fury – Wilder?

Bob Arum thotë se nuk ka asnjë shans që Tyson Fury dhe Deontay Wilder të luftojnë në korrik dhe lufta mund të zhvillohet në fillim të tetorit për shkak të pandemisë koronavirus.

Wilder mori mundësinë e përfundimit të një trilogjie me Fury pasi humbi rripin e tij WBC te Brit në Las Vegas muajin e kaluar, transmeton lajmi.net.

18 korriku ishte deklaruar si një datë e mundshme për një betejë të tretë midis të dyve në MGM Grand, por bashkëpunëtori i Fury përjashtoi çdo mundësi që kjo të zhvilloj në mes të krizës COVID-19.

I pyetur nëse lufta mund të organizohet në muajin korrik, Arum i tha ESPN: “Në mënyrë të qartë jo. Ne as nuk e dimë nëse MGM madje do të jetë e hapur deri atëherë”. 

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 25 Mars, 2020 20:21

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.