Kosova e drejtuar nga Gliha zhgënjen në përballjen me Jordaninë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 21:22

Kosova e drejtuar nga Gliha zhgënjen në përballjen me Jordaninë

Kosova e drejtuar nga trajneri slloven, Primoz Gliha, nuk ka arritur të nxjerrë rezultat pozitiv në ndeshjen me Jordaninë, të zhvilluar sonte në Prishtinë.

Ndeshja ka përfunduar me rezultat 2-0.

Kur po zhvillohej minuta e 17 e ndeshjes, mesfushori i Jordanisë Faisal shënoi gol të bukur nga distanca pas portieri Arianet Muriç e kishte lëshuar portën më shumë se që duhej.

Në pjesën e dytë Jordania ka thelluar epërsinë kundër Kosovës. Ishte Hamza Ali Khaled Al Daradreh ai që realizoi për Jordaninë në minutën e 85-të.

Ndeshja ishte miqësore.

Kosova pas ndeshjes me Jordaninë do të udhëtojë drejt Greqisë për t’u ndeshur me këtë Kombëtare në kuadër të kualifikimeve për Botërorin.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 21:22
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.