Kosova e drejtuar nga Gliha zhgënjen në përballjen me Jordaninë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 21:22

Kosova e drejtuar nga Gliha zhgënjen në përballjen me Jordaninë

Kosova e drejtuar nga trajneri slloven, Primoz Gliha, nuk ka arritur të nxjerrë rezultat pozitiv në ndeshjen me Jordaninë, të zhvilluar sonte në Prishtinë.

Ndeshja ka përfunduar me rezultat 2-0.

Kur po zhvillohej minuta e 17 e ndeshjes, mesfushori i Jordanisë Faisal shënoi gol të bukur nga distanca pas portieri Arianet Muriç e kishte lëshuar portën më shumë se që duhej.

Në pjesën e dytë Jordania ka thelluar epërsinë kundër Kosovës. Ishte Hamza Ali Khaled Al Daradreh ai që realizoi për Jordaninë në minutën e 85-të.

Ndeshja ishte miqësore.

Kosova pas ndeshjes me Jordaninë do të udhëtojë drejt Greqisë për t’u ndeshur me këtë Kombëtare në kuadër të kualifikimeve për Botërorin.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 10 Nëntor, 2021 21:22

28
Nën
Pasi sot Shkupi u bllokua nga dhjetëra autobusë urbanë të dy shoqatave transportuese private, si...
28
Nën
Kur e mora përgjegjësinë e kryeministrit para 10 muajsh, haptas u thashë të gjithëve: qëllimi...
28
Nën
Ministri për shoqëri informatike dhe administratë, Admirim Aliti mori pjesë në ngjarjen publike në temën:...
28
Nën
Rektori i Universitetit ka shkruar një postim pas reagimeve të shumta në rrjetet sociale, pasi...