Kosova U21 kualifikohet në kampionatin botëror

Desk
By Desk 15 Prill, 2019 20:01

Kosova U21 kualifikohet në kampionatin botëror

Përfaqësuesja e Kosovës U21 në hendboll ka arritur të shkruajë historinë duke u kualifikuar në kampionatin botëror.

Kosova sot në finale mposhti Taipen Kinez, ndeshje e cila u zhvillua në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

Kosova gjatë gjithë ndeshjes ishte më e mirë se kundërshtari dhe në fund arriti të fitojë me rezultat 30:26.

Kjo është hera e parë që një Kosova do të marrë pjesë në kampionat botëror nga të gjitha sportet.

Desk
By Desk 15 Prill, 2019 20:01