Kostadinov: Ta lëmë Zaev ta bëjë atë që bën më mirë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 22:00

Kostadinov: Ta lëmë Zaev ta bëjë atë që bën më mirë

Kryetari i Komunës së Strumicës, Kostadin Kostadinov, në profilin e tij në Facebook ka thënë se duhet ta lënë kryeministrin dhe kryetarin e LSDM-së Zoran Zaev të bëjë më të mirën që di.

“Rrugëtimi im politik filloi me Zoran Zaevin 15 vjet më parë, në një mori vendimesh për të cilat jemi marrë vesh. Ka momente që nuk mund të pajtohem me të. Ne i arritëm qëllimet e mëdha në një mënyrë shumë të thjeshtë, pa presion, pa represion, pa shantazh, nga regjimi, e kemi rikthyer lirinë, nga regresioni, kemi vendosur progresin, është koha ta lëmë Zoran Zaev të jetë ai që është, ashtu si është, të bëjë atë që bën më së miri, i çliruar nga barra e kujt është. Ishte më afër ose më larg, është koha për bashkim absolut, është koha për falje, është koha për fitore të reja siç i njohim në Strumicë, por nuk është koha për “…dorëheqje”, shkruan Kostadinov.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 22:00

09
Dhj
Sherri mes tre personave në Shkup për pak ka përfunduar pa viktima, kur njëri prej...
09
Dhj
Pas relativizimit të zërave se Aleanca për Shqiptarët do të bëhet pjesë e qeverisë si...
09
Dhj
Në Ditën Ndërkombëtare të Luftës Kundër Korrupsionit, AlternAtivA edhe një herë e riafirmon përcaktimin e...
09
Dhj
Arben Taravari, u.d. Kryetar i ASH-së Përshëndes deklaratat e forta dhe hapat vendimtare të ndërmarra...