Kostov: Boki 13 nuk ka probleme serioze shëndetësore

Kostov: Boki 13 nuk ka probleme serioze shëndetësore

Hristijan Kostov, drejtori i Spitalit të Përgjithshëm të Qytetit “8 Shtatori”, thotë se Bojan Jovanovski nuk ka probleme serioze shëndetësore pasi i dyshuari i parë në “Reket” u dërgua përsëri në paraburgim në burgun e Shutkës, përcjell FLAKA.

Boki 13 kaloi katër orë në spitalin “8 Shtator” pasi u sëmur para se të jepte një deklaratë për prokuroren Vilma Ruskovska.

“Pas analizës së pacientit, e cila nuk zbuloi probleme serioze shëndetësore, ai u la i lirë nga spitali”, i drejtori Kostov.

Boki 13 u dërgua nga Prokurorinë për Krim të Organizuar dhe Korrupsion nga Ambulanca, dhe avokati i tij Sasho Dukovski tha pak më vonë se ai nuk kishte bërë asnjë deklaratë në prokurori pasi ka vjellur gjatë gjithë kohës.

Afati i dhënies së deklaratave skadon dhe nuk ka informacion nëse Jovanovski do ta marrë mundësinë për t’u deklaruar sepse aktakuza duhet të përgatitet shpejt pasi të mbyllet hetimi. FLAKA

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 8 Tetor, 2019 21:34

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.