Kovid 19, 13 të vdekur 601 të infektuar

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Nëntor, 2021 20:32

Kovid 19, 13 të vdekur 601 të infektuar

Virusi korona u ka marr jetën edhe 13 qytetarëve të vendit, bën të ditur Minsitria e Shëndetësisë në raportin e 24 orëve lidhur me pandeminë.

Nga 4.501 të testuar janë regjistruar 601 raste të reja, 217 prej të cilëve në kryeqendër. Poashtu autoritetet shëndetësore njoftojnë se betejën me virusin e kanë fituar edhe 304 qytetarë. Numri i rasteve aktive në vend aktualisht arrinë në 7.836 persona.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Nëntor, 2021 20:32
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.