Kovid 19, 13 të vdekur 601 të infektuar

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Nëntor, 2021 20:32

Kovid 19, 13 të vdekur 601 të infektuar

Virusi korona u ka marr jetën edhe 13 qytetarëve të vendit, bën të ditur Minsitria e Shëndetësisë në raportin e 24 orëve lidhur me pandeminë.

Nga 4.501 të testuar janë regjistruar 601 raste të reja, 217 prej të cilëve në kryeqendër. Poashtu autoritetet shëndetësore njoftojnë se betejën me virusin e kanë fituar edhe 304 qytetarë. Numri i rasteve aktive në vend aktualisht arrinë në 7.836 persona.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 6 Nëntor, 2021 20:32

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...