Krasniqi: Humbja ndaj Boesel është zhgënjimi më i madh në jetë

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Nëntor, 2021 21:17

Krasniqi: Humbja ndaj Boesel është zhgënjimi më i madh në jetë

Boksieri kosovar Robin Krasniqi ka folur sërish lidhur me ‘skandalin’ që i ndodhi ndaj Dominic Boesel, ku humbi titullin e kampionit të botës.

Shqiptari e dominoi në shumicën e raundeve gjermanin, por kështu nuk menduan gjyqtarët që i dhanë fitoren Boeselit, transmeton lajmi.net.

Në një intervistë për Trendyone, Krasniqi ka folur për këtë metch dhe bën me dije që është gati të garojë për plotë katër apo pesë ndeshje tjera.

“Ishte zhgënjimi më i madh i jetës sime. Ishte shumë vështirë pa mua që ta marrë vetën pas betejës”.

“Ishte relativisht e qartë për mua që në fillim se do gjykohesha kundër. Megjithatë, që një vendim kaq drastik dhe i padrejtë, i gabuar do të jetë i befasuar dhe tronditur për mua. Nëse lufta e parë nuk do kishte ardhur si rezultat i një nokuati kaq të qartë, ndoshta nuk do të më ishte dhënë fitorja as atëherë”.

Tutje, Krasniqi foli edhe si ka ndikuar ky metch në planet e së ardhmes.

“Kjo ngjarje skandaloze ka pasur ndikim të madh, nga ana sportive dhe ekonomike. Duhet të imagjinosh të punosh për një qëllim për 15 vite, në fillim fitove me nokaut spektakolarë. Për drejtësi, i ofrova Dominicit rimetchin. Në fund, të privohem nga fitorja e merituar, më duket çdo gjë tjetër veçse sportive”.

Por, a do këtë metch të tretë? Krasniqi zbulon se është gati të luftojë edhe katër apo pesë herë nëse është nevoja.

“Dueli i tretë do kishte kuptim nëse i dyti do zgjidhej, hap pas hapi. Do isha i hapur për duelin e katërt apo të pestë, nuk varet nga unë për betejat. Gjithmonë jam përballur me çdo kundërshtar dhe do vazhdojë, por fillimisht duhet krijuar qartësi dhe disa gjëra gjithashtu duhet të ndryshojnë”, deklaroi ai./Lajmi.net/

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 1 Nëntor, 2021 21:17

Marketing Politik - Çmimore

Presidenciale | Parlamentare