KRE: Furnizimi me energji elektrike tashmë është rikthyer në pjesë të caktuara

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 12 Dhjetor, 2021 14:53

KRE: Furnizimi me energji elektrike tashmë është rikthyer në pjesë të caktuara

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRE) apelon deri te operatorët e rrjetit të energjisë elektrike që të ndërmarrin të gjitha masat për të rikthyer furnizimin normal me energji elektrike në mbarë vendin, deklaroi sot për MIA-n, kryetari i KRE-së, Marko Bislimoski.

Ai theksoi se c, por apeloi për masa shtesë.

“Ne e dimë se tashmë po ndërmerren aktivitete serioze dhe se në kushte ku ka borë, në disa pjesë është rikthyer furnizimi me energji elektrike, por edhe një herë apelojmë që të kthehet furnizimi me energji elektrike në tërë vendin”, tha Bislimoski.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 12 Dhjetor, 2021 14:53
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.