Kryeministri holandez Rutte të mërkurën për vizitë në Shkup, pritet në takim nga kryeministri Zaev

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 23:57

Kryeministri holandez Rutte të mërkurën për vizitë në Shkup, pritet në takim nga kryeministri Zaev

Kryeministri holandez Mark Rutte pasnesër do të arrijë për vizitë në Maqedoni.

Kjo është vizita e parë e kryeministrit të Holandës në vend, i cili do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev.

Një muaj më parë, në samitin BE-Ballkani Perëndimor në Brdo të Sllovenisë, kryeministri holandez tha se vendi i tij do të bëjë gjithçka që ka për të zhbllokuar fillimin e negociatave për Maqedoninë.

Rutte më pas shprehu shpresën se kjo do të ndodhë pas zgjedhjeve bullgare në nëntor.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 8 Nëntor, 2021 23:57
  • Ndiqeni faqen tonë në Facebook për lajmet më të fundit dhe për prodhimet tona më të reja multimediale.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Instagram me përmbajtje të veçantë dhe informuese – fotogaleri, video dhe infografika.
  • Abonohuni në kanalin tonë në Youtube për videove ekskluzive nga të katër anët e globit.
  • Ndiqeni llogarinë tonë në Twwiter për t’u informuar vazhdimisht për zhvillimet më të fundit në Maqedoninë e Veriut, në rajon dhe në botë.