KUMANOVË: FITOI MAKSIM DIMITRIEVSKI

Linda Limani
Publikuar nga Linda Limani 1 Nëntor, 2021 10:20

KUMANOVË: FITOI MAKSIM DIMITRIEVSKI

Kandidati i pavarur për Komunën e Kumanovës, Maksim Dimitrievski, fitoi zgjedhjet lokale në këtë Komunë. Dimitrievski gjatë balotazhit të 31 Tetorit fitoi 25.587 vota apo 55.30% kundrejt kandidatit të LSDM-së, Oliver Ilievski i cili fitoi 19.468 vota apo 42.07%.

Sipas KSHZ-së, në bazë të 90.17% të votave të përpunuara, jehona e zgjedhësve ka qenë 49.00% apo nga gjithsejt 93.986 votuesit e regjistruar nëpër vendvotime kanë dalë 41.424 qytetarë më të drejtë vote.

Linda Limani
Publikuar nga Linda Limani 1 Nëntor, 2021 10:20

27
Nën
Shkoi për gjueti me shokë, por mbeti i plagosur në rrethana ende të pazbardhura, në...
27
Nën
Sot tifogrupi Ballistët i bëjnë 30 vite. Në këtë 30 vjetor ata kanë festuar si...
27
Nën
Nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, nesër me fillim...
27
Nën
Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë...