Kurti: Do të bashkëpunoj me partitë shqiptare dhe kryeministrin Zaev

Kurti: Do të bashkëpunoj me partitë shqiptare dhe kryeministrin Zaev

Kryeministri i ardhshëm i Kosovës, Albin Kurti në një intervistë në TV Klan në emisionin Opinion ndër të tjera ka thënë se do të ketë një bashkëpunim të mirë me partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut si dhe me kryeministrin Zoran Zaev.

Kurti po ashtu ka theksuar se do të thellojë bashkëpunimi me Shqipërinë duke punuar për një bashkim doganor dhe treg të përbashkët. Kurti gjithashtu ka theksuar se do analizoj marrëveshjet mes dy vendeve që janë nënshkruar deri më tani për të gjetur mekanizmat për ti zbatuar.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 10 Tetor, 2019 10:09

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.