Kush tha që Zuckerberg po tërhiqet nga kompania e tij!

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 24 Nëntor, 2022 20:05

Kush tha që Zuckerberg po tërhiqet nga kompania e tij!

Zëdhënësi i Meta Platforms Inc, Andy Stone tha në një postim në Twitter të martën se një raport mbi dorëheqjen e Shefit Ekzekutiv, Mark Zuckerberg vitin e ardhshëm ishte i rremë.

Faqja e lajmeve The Leak raportoi se Zuckerberg do të jep dorëheqje në vitin 2023, duke cituar një burim të brendshëm të paidentifikuar. Raporti shkurtimisht rriti aksionet e kompanisë deri në 1 për qind, transmeton Telegrafi.

Meta, është kompania mëmë që zotëron rrjetet sociale sikurse Facebook, Instagram dhe WhatsaApp.

CEO i Meta-s, Zuckerberg ka humbur përgjatë vitit 100 miliardë dollarë nga pasuria e tij, derisa kompania bëhet gati për Metaverse.

Redaksia
Publikuar nga Redaksia 24 Nëntor, 2022 20:05

01
Dhj
Sonte në “Rruga drejt”, në Alsat M, në studio me gazetarën Fatlume Dervishi, në pjesën...
01
Dhj
Të gjitha kontrollet kryhen pas raportimeve për bomba dhe përfundimisht konfirmohet konstatimi ynë fillestar –...
01
Dhj
Opozita nuk duhet të kushtëzoj ndryshimet kushtetuese në situate kur vendi ndodhet para sfidave të...