Ky është lepuri me veshë të mëdhenj si krahë

Ky është lepuri me veshë të mëdhenj si krahë

Edhe ose të vegjlit janë të bukur dhe qesharakë, ka edhe të vegjël që janë të mrekullueshëm dhe quhen lepujt Angora.

Këta lepuj të vegjët të mbushur me qime kanë një pamje interesante. Në të kaluarën, lepujt Angora ishin të popullarizuar në Evropë tek familjet mbretërore, transmeton lajmi.net.

Një lepur i quajtur Wally jeton në Massachusetts, SHBA dhe është i lumtur që ka një familje që i japin dashuri. Pronarja e tij  e hapi një llogari në Instagram dhe ndau fotografi të Wally-t.

Lepuri është i njohur për prerjen interesante të flokëve që ka në trupin e tij. Sidomos pjesa e kokës që duket interesante nga veshët.

Askush nuk mund ti rezistojë bukurisë dhe sharmit që ka ky lepur, ai është i njohur në rrjetet sociale dhe në shumë gazeta.

Dhe fotografitë e tij janë thjeshtë të mahnitshme. /Lajmi.net/

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 1 Korrik, 2020 22:47

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.