Ky është telefoni më i vogël në botë

Ky është telefoni më i vogël në botë

Zanco Tiny T2 është telefoni më i vogël në botë.

Ai është 2,4 inç i gjatë, 1.18 inç i gjerë, dhe 0.65 inç i trashë dhe peshon vetëm 31 gram.

Ai përmban lidhje 3G, një kamerë 0.3 megapixel, Bluetooth, një prizë kufje 3.5 mm, hapësirë të microSD, një ekran TFT me 1 inç dhe madje edhe disa lojëra të para-instaluara.

Telefoni do të dalë në shitje këtë pranverë, dhe do kushtojë 130 dollarë.

Redaksia Flaka
nga Redaksia Flaka 17 Janar, 2020 22:53

© FLAKA.COM.MK - Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni me kushtet e përdorimit.